Wikimedia CEE Spring article contest

Європо, весна повернулася!

Так раніше виглядала рання весна у Центральній та Східній Європі. «Березень», художник Ісаак Левітан (1860-1900)

Весна нарешті прийшла! І під весною ми маємо на увазі «Європейську весну» — один з найбільших і найвеселіших конкурсів у Віківсесвіті. Упродовж наступних 10 тижнів учасники з 27 спільнот писатимуть і покращуватимуть статті Вікіпедії про країни Центральної та Східної Європи.

Ми у світі Вікіпедії віримо, що знання можуть зближувати людей. Чим більше ми знаємо про інших, тип краще ми розуміємо їх і себе. І тим більше зв’язків ми можемо побачити і створити. У спільнотах на зразок ЦСЄ, де багато спільної історії, нам треба більше співпраці і знань. І «Європейська весна» несе в собі і те, і друге!

Цей конкурс організовується з 2015 року і зближує спільноти ЦСЄ у прагненні наповнити Вікіпедію контентом про країни, мови та спільноти регіону. Кожна місцева спільнота організовує власний підконкурс з правилами, що відповідають місцевим потребам, і кожна обирає місцевих переможців. Спільноти не змагаються між собою — натомість вони працюють разом, щоб наповнити Вікіпедію якнайбільшою кількістю знань про різні країни ЦСЄ. І разом попрацювати над вирішенням важливих проблем — наприклад, гендерного розриву.

То вам уже цікаво долучитися? Варто! Кожнен тиждень конкурсу присвячений певним країнам і спільнотам. У вас буде шанс дізнатися більше про значущих осіб, стару і нову політику, дивовижну історію, неймовірних жінок, смачнющу кухню, прекрасну природу та надзвичайну культуру цих країн, а тоді принести свої відкриття у свою Вікіпедію, створюючи і доповнюючи статті.

У 2018 році близько 450 осіб взяли участь у конкурсі (що означає, що учасники «Європейської весни» могли б майже заповнити Боїнг 747!), створивши понад 9000 статей (тобто стільки, скільки зараз статей усього в сілезькій Вікіпедії!) 29-ма мовами.

Як пройде конкурс цього року? Чи поб’ють українці свій неймовірний результат 2147 статей, написаних упродовж конкурсу? Чи залишиться рекорд 476 статей, написаних однією людиною? А як щодо закриття гендерного розриву — чи будемо ми такі ж успішні, як у 2018-му, коли додали понад 1700 статей про жінок? Що ж, це залежить від вас! Тож збирайте свої джерела, проглядайте списки статей з пропонованими темами і починайте писати, покращувати і робити купу чудової вікіроботи у статтях ЦСЄ своєю мовою.

Позначки:

Comments are closed.