Wikimedia CEE Spring article contest

Літо вже майже тут — час для Вікі любить Землю!

Цього року національний етап міжнародного фотоконкурсу Wiki Loves Earth проводять дев’ять країн регіону Центральної та Східної Європи. Шість із них саме на екваторі місяця проведення конкурсу, який традиційно починається 1 травня, для однієї з країн — Молдови — він розпочинається 15 травня, а останні дві — Болгарія та Грузія — вирішили проводити конкурс у червні.

Хоч це і фотоконкурс, Вікі любить Землю дуже гарно пов’язується з конкурсом написання статей CEE Spring, бо ж одна з категорій у списках рекомендованих до написання статей якраз стосується природи і географії. Зображення, завантажені під час конкурсу у Вікісховище, легко проілюструють статті, як локально, так і у багатьох вікі. Країни, які організовуться у себе WLE у травні — це Азербайджан, Греція, Латвія, Росія, Сербія та винахідниця WLE Україна.

Стопича — це вапнякова переча на схилах гори Златибор у Динарських Альпах на заході Сербії. Це фото зайняло перше місце на міжнародному етапі конкурсу Wiki Loves Earth 2016. (Автор: Cedomir Zarkovic. Джерело: Вікісховище. Ліцензія: CC-BY-SA 4.0)

Азербайджан представив у цьогорічних списках статей CEE Spring 37 статей про природу і географію, включно з оглядовою про «Національні парки Азербайджану» (і 5 парків) та «Державні заповідники Азербайджану» (і 12 з 15 заповідників). 19% із запропонованих ними статей уже написані мовами народів CEE, а у Вікіпедіях грузинською, російською та українською є майже всі! Найбільш перекладеними статтями у Вікіпедіях мовами CEE є статті про усі національні парки та про Зангезурський національний парк — кожна має 11 мовних версій. Тим часом на сторінці Азербайджанського WLE можна побачити фото усіх національних парків, державних заповідників і заказників на красивій фізичній карті. На цей момент на конкурс завантажено 116 зображень 14-ма фотографами. І поки що тільки одне з цих фото використане у локальній Вікіпедії — можливо, спільнота CEE допоможе це виправити! 🙂

Організатори CEE Spring у Греції запропонували 16 тем з природи і географії, майже всі вони вже написані російською, українською та німецькою. 23% статей вже існують 29-ма мовами спільнот CEE, котрі беруть участь у конкурсі статей цього року. Найширше описана тема на цей момент — озеро Тріхоніда, про яке є статті 13-ма з 29 мов, тоді як стаття про озеро Вуліагмені все ще існує лише грецькою. На WLE Греція виступає наразі досить добре: є 870 зображень, поданих 108-ма користувачами. 11 фото уже використовуються у статтях грецької, англійської та португальської Вікіпедії.

Латвія включила у список 10 статей про природу та географію, з яких зараз 29% описані мовами регіону. Не дивно, що всі вони вже існують литовською та російською, а далі йдуть українська та естонська. Найбільш популярна — стаття про національний парк Гауя, і не тільки у своїй категорій, але й серед усіх запропонованих до написання статей. На цьогорічному WLE Латвія вже має 105 завантажених фото від 16 фотографів і 9 використань зображень у латвійській Вікіпедії та Вікіданих. Але це перший раз, що Латвія приєдналася до фотоконкурсу, тож ці числа тільки зростатимуть! Сподіваємося, що після публікації цього допису статистика зміниться на краще, і чудеса латвійської фотографії займуть свої місця у статтях Вікіпедії!

Вбиті камені (провінція Варна у Болгарії) — одна з пустелеподібних територій у Європі. Це фото стало другим на міжнародному етапі конкурсу Wiki Loves Earth 2016. WLE у Болгарії буде в червні. (Автор: Diego Delso. Джерело: Вікісховище. Ліцензія: CC-BY-SA 4.0)

У своїх картегорії статей до написання природа / географія на CEE Spring 2017, Росія пропонує 93 статті, включно з 30-ма про національні парки і заповідники. У російській Вікіпедії традиційно пристойні статті про решту регіону, тоді як ця тема в інших мовних розділах покрита лише на 21% і найкраще представлена в українській версії (78 статей), німецькій (56) та польській (50). Найпопулярніша стаття про національний парк — Сочинський національний парк, вона має 8 мовних версій. Що ж до WLE у Росії, то вже завантажено  2124 файли, 186 різних осіб взяли участь, 101 різних зображень використано у вікіпроектах 112 разів. Кумедний факт: більшість зображень використано не у Вікіпедії, а в російськомовних Вікімандрах (93).

У локальному конкурсі Wiki Loves Earth, Сербія зараз має 301 фото, завантажені 19-ма волонтерами. Згідно з інструментом під назвою Glamorous, їхній рівень використання становить 3,65%: зображення використані 13 разів, з них 12 — у сербській Вікіпедії. На CEE Spring, порівняно з іншими аналізованими списками статей, 10 пропонованих статей про сербську природу та географію відчутно добре представлені іншими мовами регіону CEE: 66% покриття, причому шість мов окрім сербської мають усі десять, а дев’ять мовних версій Вікіпедії мають 7—9 статей зі списку. Цікаво було б проаналізувати, чи настільки добре тема була розкрита до початку конкурсу, чи статті з’явилися вже після його початку. Але в будь-якому разі це означає одне: наступного року сербській команді організаторів треба буде добряче попрацювати, щоб скласти новий список статей на поталу голодній до природних і географічних тем спільноті ЦСЄ 🙂

Остання в алфавітному порядку, але хронологічно перша винахідниця конкурсу Wiki Loves Earth, Україна, традиційно одна з найбільших постачальників вільноліцензованих зображень на конкурсі. Уже завантажено 3689 зображень 145-ма волонтерами на середину конкурсу, і в глобальному заліку цьогорічного WLE Україна друга після Німеччини. 99 з цих нових зображень уже у використанні в локальній Вікіпедії, а одне було додано в англійську Вікіпедію. На цьому фоні 15 статей про природу і географію України, запропоновані до написання в рамках конкурсу статей CEE Spring, на 30% покриті мовами регіону, зокрема російською, німецькою та білоруською є відповідно 15, 11 та 10 статей. У списку є як узагальнювальна стаття «Національні природні парки України», так і статті про декілька з цих парків. Про один з парків, Подільські Товтри, статті є тільки двома мовами CEE Spring. Ви могли б написати про них мовою, яку ви знаєте, і використати завантажені на WLE зображення, щоб проілюструвати текст.

Панорама Токівського водоспаду, пам’ятки природи у Дніпропетровській області. Це фото зайняло 9 місце в міжнародному конкурсі Wiki Loves Earth 2016. (Автор: Sergey Ryzhkov. Джререло: Вікісховище. Ліцензія: CC-BY-SA 4.0)


Уся статистика згенерована 14 травня (9 am CET), з використанням інструментів:

Позначки:,

Comments are closed.