Wikimedia CEE Spring article contest

Фокус тижня: Греція, Білорусь і кримські татари


Цей тиждень конкурсу CEE Spring присвячений трьом спільнотам, що мали вплив у різних галузях науки. Для початку заглянемо в археологію: Муаззез Ілміє Чіг, турецька археологиня кримськотатарського походження й ассиролог, у 2005 році зробила знамениту заяву про те, що хіджаб виник не в мусульманському  світі, а використовувався ще 5 тисяч років тому шумерами, що викликало незадоволення в Туреччині і її навіть викликали до суду, хоча справу швидко закрили.

Згадаємо також про грецького фізика Дімітріса Нанопулоса, який є одним з найбільш цитованих вчених у різних галузях науки і одним з принципових розробників теорії великого об’єднання (Flipped_SU(5)).

І наостанок пригадаємо також не останнього за важливістю білоруського науковця Юрія Бандажевського, котрий своїми дослідженнями впливу радіації після Чорнобильської катастрофи 1986-го заробив гнів влади Білорусі і восьмирічне ув’язнення, з якого його умовно-достроково звільнили у 2005.

Як бачите, деякі галузі досліджень можуть бути дуже спірними, особливо якщо суперечать уявленням тих, хто при владі. Те ж саме можна сказати про Вікіпедію у Туреччині зараз, тож давайте додамо до вашої тижневої дієти і статті про Туреччину!

Comments are closed.