Wikimedia CEE Spring article contest

Фокус тижня: Україна, Литва, ерзяни

Усім привіт! Чи ви берете участь у вірогідно найбільшому конкурсі статей у Вікіпедії? Сподіваюся, що так, бо спільноти Центральної та Східної Європи дивовижні і писати про них — одне задоволення!

Цього тижня ми заохочуємо всіх писати про Україну, Литву та ерзян. Зважаючи на те, що четвертий тиждень конкурсу почався ще у вівторок (ні, це не дивно), наші учасники вже дещо написали.

Wolf tracks in Oleshky Sands, Ukraine

Вовчі сліди в Олешківських пісках. Фото: Євген Роман, CC BY-SA 4.0

Наприклад, у білоруській Вікіпедії тарашкевицею з’явилася стаття про Олешківські піски — найбільший піщаний масив в Україні.

Я бачила, як українці сперечаються, чи треба пишатися тим, що такий неймовірний ландшафт можна знайти у країні вишневих садочків і пшеничних нив, чи соромитися того, що люди зробили з чудовими лісами/степами, які були на цьому місці раніше. Будь ласка, не використовуєте слово «пустеля» у статті Вікіпедії своєю мовою про це місце, бо це напівпустеля максимум. Навіть якщо фотографії у Вікісховищі створюють інакше враження.

У будь-якому разі, Олекшківські піски — яскрава тема, і їх було включено в список статей до написання про Україну.

Goddess Milda by Kazimierz Alchimowicz

«Богиня Мільда» (1910),  Казимир Альхимович

Кажуть, що найкращий спосіб розібратися в темі — написати про неї книжку. Звісна річ, адже написання книжки вимагає читання багатьох інших джерел в процесі підготовки. Написання статті у Вікіпедії також може допомогти вам дізнатися про щось — і в цей же час, воно вимагає набагто менше часу 🙂

Схоже на те, що котрийсь польськомовний редактор хотів дізатися більше про литовську міфологоію, і створив відповідну статтю у plwiki. Гарний вибір — і гарна стаття! Візьміть це за приклад, бо воно того варте.

Давайте поглянемо на кілька випадкових міфологічних істот. Були собі Deivės Valdytojos (литовською: Верховні богині), богині, що створювали одиг з людьских життів; є в них щось спільне з грецькими чи норвезькими богинями долі. А ще Javinė, домашній бог, що охороняє зерно в коморах. І Kaukas, духи, подібні до лепреконів. Ви вже закохалися в литовську міфологію? 🙂

Moses by Stepan Erzya

“Moses” by Stepan Erzya

Ерзяни — нова спільнота у CEE Spring цього року. Може бути нелегко знайти авторитетні джерела вашою мовою, щоб писати статті з ерзянського списку, може навіть бути складно перекладати їх з англомовної Вікіпедії (просто тому, що далеко не всі вони там є). Чи це має утримати вас від спроби? Звісно, ні! Тим паче, що є багато цікавих тем до вибору.

Ерзянською мовою розмовляє близько 260 тисяч людей у частинах Республіки Мордовія та прилеглих до неї регіонах в Росії. У Мордовії ерзянська є офіційною мово поряд з двома іншими.

Почитайте про Альону (ерзянською: Эрзямассонь Олёна). Ця жінка — героїня селянської війни на території Московського царства під проводом Степана Разіна. Бути жінкою-отаманом у Росії 17 століття — вже цей факт надихає сам по собі.

Степан Ерзя (Нефьодов) — мордовський скульптор, що працював у Росії та Аргентині. Ерзя обрав свій псевдонім від назви рідного народу. Будучи в Аргентині, Ерзя винайшов метод обробки деяких місцевих дуже місцих порід дерева: альгарробо та кебрачо. Мордовський республіканський музей образотворчих мистецтв ім. С. Д. Ерзя у Саранську зберігає найбільшу колекцію його робіт (204 твори).

Нещодавно в українській Вікіпедії написали статтю про ерзянський прапор. А яку статтю напишете ви?

Позначки:, , ,

Comments are closed.