Wikimedia CEE Spring article contest

7 порад, як зробити кращими ваші списки статей для CEE Spring

Скоро розпочнеться цьогорічний конкурс CEE Spring — він буде ще цікавішим, ніж раніше! А щоб це справді так було, ми починаємо серію дописів про те, як можна краще його організувати. Сьогодні почнемо з кількох порад про те, як скласти гарні списки статей.

  • Оберіть 10 категорій, які найкраще підходять вашим потребам. Якщо ви також організовуєте фотоконкурси Вікі любить Землю чи Вікі любить пам’ятки, або ж берете участь у проекті Етнографія Карпат, ви можете додати відповідну категорію замість котроїсь іншої.
  • Переконайтеся, що статті у кожній категорії гарно написані іншими популярними мовами. У кожній категорії подайте 10 статей, більшість з яких гарно написані тою мовою, з якої редактори зможуть перекласти, наприклад, англійською, німецькою, російською, а також візьміть до уваги мови своїх сусідів — польська для білорусів, чехів чи словаків тощо. Ви можете залишити одну-дві статті, які потребуватимуть чималих досліджень.
  • Обирайте статті з родзинками. Інколи у найцікавіших статтях можна знайти не надто відому історію не надто відомого місця чи особи, які не зовсім представляють вашу країну — але які точно зачеплять за душу завжди і до всього цікавих вікіпедистів!
  • Розділіть роботу за категоріями. Ви можете поділити радість створення списків (так, Вікіпедія любить списки) і залучити одночасно багато волонтерів! Наприклад, попросіть вікіпедиста, який добре знається на економічній тематиці, обрати десяток статей для категорії «Економіка».
  • Пам’ятайте про малі Вікіпедії… — редакторам малих мовних версій Вікіпедії може бути складно написати статтю про будинок-пам’ятку на вулиці у селі, про яке теж немає статті. Нехай по можливості статті будуть загальними.
  • … і великі також! Те саме стосується Вікіпедій з великою кількістю статей, хоча й з іншого боку. Старайтеся знаходити такі теми, що не дуже розкриті у великих мовних розділа, так щоб їм теж легко було знайти про що писати! У великих Вікіпедіях уже є багато статей, тому пам’ятаючи про них варто обирати статті на зразок «Яцек Дукай» про сучасного польського автора, а для менших вікі треба додавати статті на зразок «Географія Болгарії», яка має існувати у кожній Вікіпедії.
  • Вчіться на досвіді попередніх років. Передивіться списки 2015 і 2016 років, проаналізуйте, які статті вже було написано/покращено. Можливо, ви побачите закономірності, що допоможуть зробити виважений вибір для цьогорічних списків — забудьте про статті, які нікого не зацікавили, і шукайте подібне до того, що цікаве було користувачам раніше.

Чи є якісь інші трюки чи поради, які могли б зробити списки ще цікавішими? Напишіть нам у коментарях!

Позначки:

Comments are closed.