Wikimedia CEE Spring article contest

Як знайти теми статей для CEE Spring?

(by Pexels, CC-Zero)

«Коли не знаєш, про що писати, пиши про естонців» – цей жарт невідомого походження став одною з найпоширеніших відповідей на часте запитання від тих, хто шукає тему на CEE Spring. Але що якщо у Вас закінчились джерела чи натхнення на статті про Естонію або хочеться спробувати щось іще? Не хвилюйтеся, ми все для Вас знайдемо.

Ми приготували список підказок і трюків, як шукати цікаві теми для Ваших статей на CEE Spring!

  • Почнімо з очевидного — подивіться у наші списки пропонованих статей. Їх підготували локальні спільноти волонтерів Вікіпедії, що визначили найбільш важливі теми, пов’язані зі своїми країнами. Ви не лише зможете знайти прекрасні теми для статей, але також ближче познайомитеся зі справді цікавими, на думку мешканців, речами, прихованими в культурі, історії чи географії певної країни, що так і чекають, поки їх опишуть і покажуть світові. І більше того — списки дають змогу побачити, у яких локальних версіях Вікіпедії стаття вже існує. Так легше шукати популярні теми і легше перекладати, а ще добре видно, що представлено у Вікіпедії недостатньо.
  • Завжди добре подивитися, про що пишуть інші вікіпедисти. Є багато способів це зробити. Ви можете переглянути список найновіших статей, які наш бот генерує щодня. Або відвідати нашу сторінку Facebook, де редактори з різних країн часто діляться своєю роботою.
  • Чи любите Ви мистецтво? Якщо так, тоді Вам буде до вподоби Europeana Art History Challenge. Це міжнародний проект, що має на меті доповнити Вікіпедію та Вікідані сторінками про європейське мистецтво. Міністерства культури всіх країн-учасниць надали переліки з 10 найбільш важливих для їхніх країн творів мистецтва. Зараз ми маємо списки чудесних важливих творів мистецтва 30 країн Європи, чимало з яких беруть участь у CEE Spring 2016. Ці списки можуть не лише надихнути Вас написати гарну статтю про мистецтво — також, слідуючи їм, Ви візьмете участь у двох конкурсах одночасно: CEE Spring 2016 та Europeana Art History Challenge.
  • Англомовна Вікіпедія відома своїми списками (і списками списків). Гортання списків може допомогти в пошуках цікавих тем для статей — чим глибше зануритеся, тим більше відкриєте для себе. Як щодо списку письменників чи списку науковців? Чи може списку художниць з усього світу? Або списків фільмів за країною виробництва? Є багато корисних списків, де Ви можете знайти свою тему. Чому б не зробити список корисних списків?

Чи є у Вас інші підказки, як знайти тему для статті, пов’язану з CEE? Поділіться з нами – може, Ваші ідеї надихнуть нас, як зазвичай одні вікіпедисти надихають інших вікіпедистів.

Comments are closed.